Widok na warszawską starówkę z góry – dla każdego!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Taras widokowy zlokalizowany jest w dzwonnicy stojącej przy kościele św. Anny. Jest to jedyne, ogólnodostępne miejsce, z którego można podziwiać turystyczne centrum Warszawy z góry!  Taras widokowy jest nieco ciasny, ze względu na znajdującą się na szczycie ośmioarkadową glorietę. Pokonanie 150 kamiennych schodów zapewnia nam niesamowity widok na Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Stadion Narodowy, Pragę, a także na większość warszawskich wieżowców! Wstęp na taras jest płatny.

Trochę historii…

Wieża została wybudowana pod koniec XVI w., a jej fundatorką jest Anna Jagiellonka. Od samego początku główną funkcją tej budowli było pełnienie roli punktu widokowego, w tamtych czasach bardziej wieży obserwacyjnej.  Głównym projektantem obiektu był Bernardo Morando – włoski architekt dworu królewskiego. Jest to budowla wykonana z cegły. W latach 1819-1812, według projektu architekta Chrystiana Piotra Aignera,  wieżę podwyższono o jedną kondygnację oraz nadano styl neorenesansowy.

Niestety, II wojna światowa przyniosła kolejne straty, dzwonnica została spalona. Na szczęście niedługo po wojnie  – w 1949 r. sprawnie zaczęto ją odbudowywać. W 1978 roku w zrekonstruowanej gloriecie zawieszono trzy dzwony: św. Anny, św. Tadeusza oraz bł. Władysława z Gielniowa.

Co widzimy patrząc z wieży na starówkę?

Kolumna Zygmunta III Wazy

Zamek Królewski

Kościół św. Marcina

Bazylika archikatedralna

Kamienica pod Pelikanem

Mury obronne

Plac Zamkowy

Według nas jest to obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Warszawy. My byliśmy tutaj dwa razy – po raz pierwszy w majówkę, skąd oprócz panoramy mogliśmy podziwiać pięknie udekorowane miasto w biało-czerwone flagi. Drugim razem byliśmy wieczorem, w okresie świąt Bożego Narodzenia. Co tu dużo pisać… zapraszamy do oglądania fotek – mamy nadzieję, że one przekonają Ciebie żeby odwiedzić to miejsce… 

W okresie Bożego Narodzenia widoki po zmroku są cudowne!

Ceny biletów i godziny otwarcia:

– Bilet normalny: 10 zł

– Bilet ulgowy: 7 zł

Bilet ulgowy przysługuje: dzieciom, uczniom, studentom do 26 r.ż. , rencistom, emerytom,

– Dzieci do lat 4 – wstęp wolny

Dokładna lokalizacja tarasu widokowego:

Dodaj komentarz

Tutaj się może znaleźć Twoja reklama!

Jesteś zainteresowany?

Wejdź w zakładkę współpraca!
Współpraca

®2021 @podrozezarchitektem – WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE